<<  Körüklü Tenteler  >>

Körüklü Tente Nedir? Birbirinden bağımsız demir profillerin bir yelpaze gibi bir noktadan toplanmasıyla sanki bir körüklü akordiyon gibi gözükmesinden dolayı bu tente çeşidine körüklü tente adı verilmiştir.

Körüklü tenteler imalatı diğer tentelere göre daha zahmetlidir. Fakat diğer tente modellerine göre fiyat olarak daha uygundur, bu size kalitesiz malzemeden yapıldığını düşündürebilir fakat işçiliğin fazla olmasına rağmen diğer tente çeşitlerine oranla daha az malzeme kullanılmasından kaynaklı bir fiyat farkı oluşmaktadır.

Otel girişleri, market önleri ve evlerin balkonlarında daha işlevsel olduğu için tercih edilen tente modelleridir çünkü mafsallı tentelere oranla balkonu yağmur ve güneşten daha fazla korur. Tente boyu ve ayak uzunluğu isteğe göre ayarlanabilmektedir .

Tentenin montaj edileceği yere göre tente boyu ve ayak uzunluğu ölçülendirilir. Fakat bu ölçülendirme, isteğiniz doğrultusunda değiştirilebilir. Körüklü tentelerde akrilik tente kumaşı ve polyester tente kumaşı olmak üzere iki çeşit kumaş kullanılmaktadır.

Körüklü tenteler mekanik aksamları sayesinde çok uzun ömürlüdürler. Özel bakım gerektirmeyen ürünlerdir.  Eskiyen kumaş değiştirilir. Kullanılmaya devam edilir. Bu nedenle körüklü tenteler çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.